Len desať minút pešo od nášho Privátu u Staroňa nájdete prírodnú KAĎU, ktorú môžete bezplatne navštíviť počas dovolenky v Liptovskom Jáne. 

„KAĎA“ názov zaužívaný už desaťročia Vás svojou jedinečnosťou určite očarí a kúpanie v príjemnej 20stupňovej vode sa stane Vaším denným rituálom.

Nenechajte sa odbiť vajcovitou arómou, ktorú spôsobuje vysoký obsah síranov,  práve tým je voda v tomto prírodnom bazéne liečivá a turisti ju vyhľadávajú počas celého roka.

Stačí 20 minút aby ste zacítili jemné štipkanie na koži a pocítili jej liečivé účinky.

Deti  sa môžu vyšantiť v prírodnom bazéniku hneď vedľa KADE a namiesto nudného slnenia sa môžu zabaviť na detskom ihrisku s pieskoviskom, hojdačkami a šmýkačkou.

V areáli Kade je aj pitná termálna voda,, Teplica,, - vajcovka.  Je typická vajcovou vôňou a pomáha pri problémoch s trávením.

Okúpať ste sa okúpali, teplicu ste už tiež ochutnali a chcelo by to nejaké občerstvenie. V blízkosti je bufet, ktorý ponúka čapované pivko, kofolu a rýchle občerstvenie ako hranolky, langoše, nanuky a pod.

Nedá mi spomenúť, že termálnu vodu nájdete aj na termálnom kúpalisku Sorea Termal Raj.

A jedno malé prekvapenie na koniec „Kúpanie v prírodných jazierkach“ ponúka v blízkosti nášho ubytovania Penzión Horec. Treba to vidieť a zažiť.