Informujte sa o ubytovaní na Liptove:
 
044/290 16 93
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O Liptove

 
Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov.
 
 

Liptov v letnej sezóne

 
 
Liptov je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj lete. Je to „zelená“ aréna plná prírodných krás, adrenalínu, aquaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie.
Aktívne založení ľudia nájdu bezpočet možností pre adrenalínové športy. Od raftingu, splavov, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding, bike parky, horské kolobežky a mnohé ďalšie atrakcie pre všetkých.
Jedinečnosť Liptova spočíva aj v tom, že po aktívnom relaxe ponúka oddych v teplých termálnych prameňoch aquaparkov. Pri množstve tobogánov a atrakcií, vitálnych a wellness svetov sú ideálnou kombináciou k horským štítom ktoré návštevníci môžu obdivovať priamo z bazénov.
 
 
 
Historicky bol Liptov známy ešte za čias Keltov, po ktorých tu zostalo osídlenie Havránok, no svoju stopu zanechali aj stredovekí templárski rytieri a v tejto dobe boli vybudované aj hrady – Likava, Liptovský starý hrad, alebo hrad v Liptovskom Hrádku. Typická architektúra je dodnes zachovaná v živej dedine Vlkolínec a v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Navštevovaným je aj drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži, jeden z najväčších v Európe. Na tradície nadväzujú aj mnohé podujatia, ktoré sa organizujú počas celého roka. Od folklórnych festivalov a udržiavania tradícií cez koncerty, športové a adrenalínové podujatia, ale aj noci plné tanca, hudby a zábavy pre mladých – aj to je Liptov.
 
 
 
 
 

Liptov v zimnej sezóne

 
 
Liptov v zime víta svojich návštevníkov a milovníkov zimných športov nespočetnými možnosťami. Svojim členitým terénom uspokojí od začiatočných až po náročných lyžiarov vrátane milovníkov bežeckého lyžovania. Zimné strediská poskytujú svojim návštevníkom služby každého druhu.
Zimné strediská – Malinô Brdo, Donovaly a Demänovská Dolina – Chopok – Jasná sú svojim vybavením schopné uspokojiť každého návštevníka. Dĺžka zjazdových tratí je rozmanitá a predstavuje širokú škálu od tých jednoduchých 130 metrových a 300 m
cez 1000 – 1600 m.
Pre rodinnú lyžovačku a hlavne pre rodiny s malými deťmi sú vynikajúce podmienky v Liptovskom Jáne – Javorovici, je od obce vzdialený len 3 km. Je tu postavený lyžiarsky vlek Tatrapoma o dĺžke 600 m. Obsluha vleku je trpezlivá a dokáže začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s lyžiarskymi vlekmi naučiť, ako správne používať lyžiarsky vlek.
Po dni strávenom v niektorých z týchto zimných stredísk, dobre padne osvieženie v termálnych bazénoch Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, ktorí je najväčší na Slovensku a ktorý sú v prevádzke po celý rok až do neskorej noci.
 
 
 
 
Región Liptov naďalej pokračuje vo svojej snahe o pozitívny prístup k celosvetovému poklesu v oblasti cestovného ruchu a trúfa si z neho vyjsť úspešne. Tento postoj si osvojili všetci členovia Klastra Liptov – združenia cestovného ruchu, ktoré už tretiu sezónu spája ponuku celého regiónu pod spoločnú červenú značku „Liptov treba zažiť“ a pracuje na propagácii Liptova v oblasti turizmu spojenými silami. Výsledok intenzívnych príprav sa prejavil v lákavej ponuke do prichádzajúcej zimnej sezóny. Ako ďalšiu z noviniek regiónu Liptov v prospech peňaženky návštevníka predstavuje turistická zľavová karta LIPTOV Region Card, jediná svojho druhu na Slovensku. ( www.klasterliptov.sk, www.liptovcard.sk ).